PLAKA TANIMA YAZILIMI

Plaka Tanıma Sistemi  araçların plakalarının (araba plakaları vb.) bilgisayar destekli sistemler ile okunmasıdır. Türkiye'nin ilk Plaka Tanıma Sistemi olarak tamamen Türkiye'de yapılan araştırma ve geliştirme sonucu ortaya çıkmış bir teknolojidir.

Plaka Tanıma Sistemi kameradan alınan video görüntüsü veya fotoğraf üzerinde inceleme yaparak aracın plakasını okur. Plaka Tanıma Sistemi görsel olarak çalışan bir Görüntü Tanıma sistemi olduğu için manyetik kart, uzaktan kumanda gibi cihazlara ihtiyaç duymaz.

Görüntü Tanıma ve Gelişmiş Teknoloji

Görüntü tanıma, bilgisayar destekli sistemlerin görüntüleri bir insan gibi inceleyerek, insanın görme duyusunu ve görüntüyü yorumlamasını taklit etmesine dayanan bir teknolojidir.

Plaka Tanıma Sistemi yıllar süren bir araştırma ve geliştirmenin sonucunda İnetcam Yazılım tarafından bulunmuş görüntü tanıma teknolojisine dayanan gelişmiş bir plaka okuma sistemi uygulamadır. 100 binin üzerinde ve değişik kirlilikte araba plakaları üzerinde test edilmiştir.

Güvenilir ve İhtiyaç Odaklı

Teknolojiler, kamu veya hizmet kurumlarının ve ticari kuruluşların gerçek saha ihtiyaçlarına yönelik uygulamalarla desteklenmezse başarıya ulaşamaz.

Plaka Tanıma Sistemini A'dan Z'ye gerçek saha ihtiyaçlarını düşünerek geliştirmiştir.

Bu nedenle binlerce çalışanı olan özel sektör kuruluşları, büyük endüstriyel tesisler, Silahlı Kuvvetler, Plaka Tanıma Sistemini güvenle tercih etmektedir. Sizin için de güvenilirlik, başarı ve kalite öncelikliyse siz de Plaka Tanıma Sistemi kullanmalısınız.