WEB TV

İşletmelere Özel Televizyon ve Radyo Kanalı WebTV Nedir ve Nasıl Çalışır?
Tamamen web üzerinde sanal bir televizyon ve radyo istasyonu gibi çalışan WebTV, uzak ofisler, satış kanalı ve müşterilerle daha fazla sesli ve görüntülü etkileşim kurmayı sağlar. WebTV, kurumların kendi TV kanallarını oluşturabilecekleri sanal bir tv istasyonudur. Uygulama ADMIN (yönetici) ve kullanıcılar olmak üzere 2 yönlü çalışır. Bir internet TV çözümü olan WebTV'ye çok sayıda kamera bağlanarak bir Tv stüdyo ortamı oluşturulabilir. Üstelik bu kameraların dünyanın herhangi bir yerindeki bir bilgisayara bağlı kamera olması yeterlidir. İzleyici sayısında, bant genişliklerinin kapasiteleri doğrultusunda sınırlama yoktur.

Eğitim, reklam, kurumsal gelişim gibi alanlarda kullanılabilecek olan WebTV, internet, extranet ve intranetler üzerinden yayın yapma imkanı verir. Banka, perakendeci, hastane veya bir eğitim kurumu, sektörü ne olursa olsun çok şubeli veya müşteriye farklı alanlarda temas eden şirketlerin aynı anda tüm temas ve satış noktalarındaki tv ve kiosklardan aynı videoları yayınlamasına, aynı anda tüm şubelerde aynı müziklerin çalınmasına olanak sağlar. Geniş coğrafyaya yayılan bayi ağının, şube çalışanlarının eğitim ve toplantıları için de mükemmel çözüm sunar.

Bant Yayını
Dijital arşivden seçilen dosyaları zaman çizelgesine yerleştirerek bant yayını gerçekleştirebilirsiniz. Bant yayını esnasında yönetici söz konusu videoyu ileri geri sardırabilir, duraklatabilir ya da tamamen durdurabilir. Özellikle eğitim, reklam, tanıtım filmi v.b. yayınlar için aktif olarak kullanılır.


Canlı Yayın
WebTV canlı yayın sırasında kullanıcıların (izleyicilerin) sisteme uzaktan dahil olmasını sağlar. Yönetici kendi donanımlarını kullanarak canlı yayın yapabileceği gibi, kullanıcıları doğrudan canlı yayına da alabilir. Yönetici, izleyicilerin canlı yayına katılma talebi göndermelerine izin verir. Gönderilen talep yöneticinin ekranına eş zamanlı olarak düşer, yönetici dilediğini onaylar veya reddeder ya da hiçbirşey yapmadan beklemede tutabilir. Canlı yayına kabul edilen izleyicilerin ekran görüntüleri otomatik olarak aynı anda yayına yansır.


Yayın Akışı Hazırlama
WebTV yönetim paneli ile başka hiçbir ekrana ihtiyaç duymaksınız mevcut güne ya da daha ileriki bir tarihe ilişkin detaylı yayın akışı hazırlanabilir ve anında kaydedilebilir.


Zaman Çizelgesi
Daha önceden hazırlanan bir yayın akışı ya da dijital arşivden seçilen dosyalar zaman çizelgesine yerleştirilir ve yayın modu açıkken bu dosyalar belirlenen uzunluk ve zaman aralıklarında sırasıyla yayınlanır. WebTV, yayından sonra hiçbir müdahale yapılmadığını tespit ederse otomatik moda geçer ve sonraki günlere ait yayın akışları, zamanı geldiğinde yayınlanmak üzere zaman çizelgesine eklenir.


Dijital Arşiv
Zaman çizelgesine dijital arşivden sürükle bırak yöntemiyle video ekleyebilir; çizelgenin en başına, en sonuna, herhangi bir aralığa veya çizelgedeki herhangi bir videonun üzerine yerleştirme yapılabilir.


Karakter Jeneratörü
Yönetici, canlı yayın esnasında arka planda oynatılacak bir hareketli ya da statik görsel seçebileceği gibi, hem bant yayını hem de canlı yayındaki her bir kişi için ayrı ayrı altyazı belirleyebilir. Böylece her canlı yayın türü için ayrı ayrı arkaplan ve alt yazılar belirlenebilir. Ayrıca izleyicilerin gönderdikleri soru ve yorumlar dahil, yöneticinin manuel olarak belirleyeceği metinler de yine karakter jeneratörü aracılığıyla sıralı bir şekilde alt yazı olarak geçilebilir.

Soru ve Yorumlar
İzleyiciler canlı yayın esnasında soru veya yorum gönderebilirler ve bu gönderimler, eş zamanlı olarak yöneticinin ekranına düşer. Yönetici bu gönderimlerden dilediğini silip dilediğini karakter jeneratöründe yayınlamak üzere onaylayabilir. Bu sayede canlı yayın esnasında izleyici ile interaktif bir iletişim kurulmuş olur.

Adobe Flash Media Server teknolojisi üzerinde çalışan WebTV, Workcube WebTV yazılım çözümü hariç hiçbir teknolojik yatırım gerektirmez. Tamamen browser üzerinden yönetilen, kurumunuza özel TV kanalınızı yayına sokmak için sadece internet bağlantısı yeterlidir.