WEB TASARIM

 Bugün, gelişen internet teknolojileri ile birlikte firmalar, kişiler, çeşitli kuruluşlar veya çeşitli organizasyonlar web dünyasında tasarımları yer kapma yarışını hızlandırıyorlar.

İnternetin yaşamımızda ilk yer aldığı zamanlar web siteleri genel ihtiyacı karşılamak için basit ve birbirinin tekrarı tasarımlardan oluşuyordu. Bu web sitelerini de 'tasarlayanlar' genelde web tasarım konusunda değil bilişim konusunda uzman kişilerden oluşuyordu. Bazen web tasarımı konusunda uzman olmaya bile gerek kalmıyor, biraz bilgisayar kullanmış olmak yetiyordu. Çünkü konu çok yeniydi ve firmalar için 7 gün 24 saat dünyanın herhangi bir yerinden kendisine ait bir sayfanın görüntülenebiliyor olması müthiş bir olaydı. Web'in büyüsüne kapılanlar, bir de yakın çevrelerinde bu büyüyü gerçekleştirecek birileri varsa daha da heyecanlanıyorlardı. Söylediler yeğenlerine veya kuzenlerine web sitelerinin tasarımlarını yaptırdılar.

Ancak bugün bu yarışın hızlanması ile birlikte işler değişti. Artık web siteleri tasarım ofislerinin konusu olmaya başladı. Her geçen gün hızla yeni sitesi tasarımları yapıldı ve yeni sektörler kervana katılmaya başladı. Hatta sektörler bu alanda hızla değişim gösterdi ve yeni yeni sektörler oluştu. İnsanlar her türlü ihtiyaçları için internet kullanmaya başladılar. Yani yarış büyüdükçe kurallar da değişti. Artık bir sitenin web dünyasında kendisini gösterebilmesi için çok daha fazla özelliğe sahip olması gerekir. Bu yüzden bir web sitesinin hem tasarımı, hem navigasyonu, hem program alt yapısı, hem güvenliği, hem de kolay kullanımı, çok daha iyi kurgulanmış, kolay ulaşılabilir, hızlı ve verimli çalışır olmalıdır.

İşte tüm bu gelişen yarış kurallarına hâkim web tasarımında uzman bir kadroyla çalışanlar bu yarışta yerlerini alabiliyorlar. Sektöründe başarılı birçok firma bu yarışta öne çıkmak için Inetcam'ı tercih ediyor.

Inetcam 11 yıldır 750'ye yakın web sitesi yani binlerce sayfa tasarladı ve yayınladı. Dinamik bir web tasarımı ekibine sahip olan Inetcam gelişen teknolojilere ayak uydurmak için ekibini de her geçen gün genişletmektedir. Bu alanda var olmak isteyen kuruluşlara, firmalara, kişilere veya organizasyonlara hem tasarım olarak, hem de teknik alt yapı olarak fark yaratan web tasarımları yapmaktadır. Fark yaratmanın bu yarışta çok önemli olduğunun bilinciyle her bir web dizaynı ayrı bir proje olarak alıp, tasarım ve programlarla geliştirip en güvenli şekilde kullanıma sunmaktadır. Sürekliliği ilke edinen Inetcam, web sitesi dizaynını tamamladıktan sonra da desteğini sürdürmektedir.

İyi bir web sitesi için, iyi bir projelendirme gerekir. İyi bir projelendirme için;

- Hedefler net olarak belirlenmeli,
- Kaynaklar ortaya konmalı (Bütçe, İçerik, Zaman, vb.)
- Planlama yapılmalı (Süreçler, Kişiler, Alt görevler)
- Proje test edilmeli ve son rötuşlar yapılmalıdır.

En son ve en önemlisi site hayata geçtikten sonra başlar. Herhangi bir değişiklik veya ekleme için her zaman destek sağlayacak bir tasarım ve dizayn ekibinin olması.

Nasıl bir site?
Inetcam her işi ayrı bir proje olarak görür. Kendi konusunda uzmanlardan oluşan bir ekiple her türlü web tasarımı ve dizaynı projesini bir bütün olarak ele alır, gereksinimlerini tespit eder, projelendirir ve uygular.