E-TİCARET

Karlı E-Ticaret Modeli
Her ticari girişimde olduğu gibi e-ticarette bir karlılık modeli üzerinde kurulmalıdır. Ticari girişim başlar başlamaz kar edemeyebilir ama zarar eden bir sisteminde uzun süre sürdürülmesi mümkün değildir. E-Ticaret'a başlarken seçtiğiniz yazılım, kullandığınız servisler ve bunların işiniz üzerindeki olumlu - olumsuz etikleri verimliliğinizi dolayısıyla karlılığınızı etkileyecektir.

E-Ticaret'e başlarken yazılım ihtiyacınızı aşağıdaki yöntemlerden biriyle elde edebilirsiniz.

Kendi yazılımızı üretmek
İhtiyaçlarınız doğrultusunda başka bir firmaya ürettirmek
E-Ticaret paket çözümü kullanmak

Yazılım Geliştirmenin Zorlukları
Yazılım geliştimenin Analiz, Üretim ve Test süreci ciddi maliyetler oluşturur.
Üretim yapacak ekibin E-Ticaret konusunda deneyim sahip olması gerekir
Değişen ve hızlı bir şekilde gelişen E-Ticaret'e uygun şekilde yazılımın tekrar üretilmesi, geliştirilmesi gerekir.
Arayüz ve Tasarım gibi yazılımdan bağımsız eksta maliyetler hesaba katılmalıdır.
Bütün bunlar göz önüne alındığında ihtiyaçlarınıza uygun bir yazılım üretmek yada ürettirmek zahmetli ve maliyetlidir. Çoğu zaman bu tür projeler başarısız olmakta, ciddi emek kaybına sebep olmakta ve bu başarısızlıklar e-ticaret konusunda yapılamayacağına dair ön yargılar oluşturmaktadır.

INETCAM Teknoloji tarafından 11 yıldır geliştirilen ve bir çok büyük ölçekli sanal mağazada kullanılmış ve olgunlaşmış bir e-ticaret paket çözümüdür. Müşterilerimize sürekli geliştirilen bir yazılım sunmanın yanında E-Ticaret konusunda onların ihtiyaçlarına uygun tasarım, barındırma ve entegrasyon çözümleri de sağlıyoruz. Bu ise özellikle kobi ölçeğindeki firmalar için ciddi maliyet avantajı oluşturmakta firmalarında kendi işlerine odaklanmasına kolaylık sağlamaktadır.